Sukcesy sportowe

Najlepsi trójboiści la w powiecie pochodzą z Dzikowca

Godnie reprezentowali naszą szkołę , podopieczni Haliny Puzio z klasy czwartej podczas powiatowych zawodów sportowych w trójboju la. Każda zawodniczka i zawodnik startowali w biegu na 60m, w skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową. Na wynik drużyny składała się suma zdobytych punktów w każdej konkurencji. Dziewczęta w składzie: Aleksandra Hopek, Maja Blat ,Emilia Byczek, Julia Lopes, Lena Serafin zajęły II miejsce , minimalnie przegrywając o I miejsce. Aleksandra Hopek została najlepszą zawodniczką Powiatowych ID w 3-boju LA w kat. dziewcząt. Drużyna chłopców w składzie: Mikołaj Kopeć, Kamil Nowak, Piotr Serafin, Piotr Rozmus, Ksawery Sączawa, Kacper Trześniowski zdobyła I miejsce i awans do zawodów wojewódzkich. Mikołaj Kopeć został najlepszym zawodnikiem Powiatowych ID w 3-boju LA w kat. chłopców.

Gratulacje !!!!

Rozgrywki Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea

6marca 2023r.na hali sportowej w Cmolasie odbyły się rozgrywki Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea w piłce ręcznej zorganizowane przez Handball Stal Mielec.

Nasza drużyna zajęła II miejsce w swojej kategorii.

VII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt U-15 o Puchar Burmistrza Pruchnika

19 stycznia nasze zawodniczki rywalizowały w Pruchniku, gdzie zdobyły III miejsce. Zuzanna Mytych została królem strzelców turnieju. Wyróżnione zostały Wiktoria Wojnar i Martyna Ofiara.

Zawody powiatowe – styczeń 2023r.

W styczniu w naszej szkole zostały rozgrane zawody powiatowe z piłki ręcznej dla uczniów klas IV-VI w ramach Igrzysk Dzieci. Chłopcy swoje zawody rozegrali 4 stycznia zdobywając III miejsce. Na wyróżnienie zasługuje Paweł Dębiak , zdobywca największej liczby bramek oraz bramkarz Patryk Piłat. Drużyny dziewcząt rywalizowały 11 stycznia. Po zaciętej walce zawodniczki z Dzikowca zajęły II miejsce. Wyróżniające się zawodniczki to Klaudia Rusin , Gabrysia Micek , Zuzanna Dziadura oraz bramkarka Ola Sobolewska.

Zawodniczki UKS Olszynki zdobyły 2 miejsce w IX Memoriale Piłki Ręcznej im.Z.Drozda i W.Szostka.

25 listopada na hali sportowej w SP nr 18 w Rzeszowie odbył się IX Memoriał Piłki Ręcznej im. Zbigniewa Drozda i Wojciecha Szostka. Zawodniczki Olszynki zajęły 2 miejsce.

Uczniowie z klasy III i II najlepsi w powiecie w konkursie ” Baw się z nami”.

23 maja w Cmolasie odbyły się powiatowe zawody sportowe ” Baw się z nami”. Reprezentacja naszej szkoły składająca się z uczniów klasy trzeciej i drugiej okazała się najlepsza w powiecie. Skład drużyny: Aleksandra Hopek, Julia Lopes, Julia Komisar, Lena Serafin, Karolina Stąpor, Mikołaj Kopeć, Kamil Nowak, Filip Paluch , Ksawery Sączawa, Norbert Tęcza.

Gratulujemy młodym sportowcom!!!

Zawodniczki UKS Olszynka na VI Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika „Śladami Miłosza Wałacha” 21 .05.2022r.

Nasze szczypiornistki zajęły II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt. Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, oprócz tego mogły nawiązać kontakt z koleżankami z Ukrainy. Tradycyjnie już królem strzelców została Karolina Rząsa. Wyróżnienie otrzymały również Zuzanna Mytych i Wiktoria Wojnar.

Podkarpacka Liga Młodzieżowa 2022r.

Za nami pierwszy turniej w Podkarpackiej Lidze Młodzieżowej  2022r , który odbył się w Cmolasie  23 maja .Startują w niej chłopcy z klasy piątej i czwartej . W skład naszego zespołu wchodzą także dziewczyny oraz dwóch uczniów z klasy trzeciej. Skład: Stanisław Bieleń , Paweł Dębiak , Patryk Piłat, Marek Rozmus, Aleksander Serafin, Wojciech Marek, Martyna Bartuzel, Zuzanna Dziadura, Gabriela Micek, Aleksandra Sobolewska, Hubert Serafin, Szymon Sitko, Michał Wit, Mikołaj Kopeć, Filip Paluch. Na pochwałę zasługują wszyscy. Zawodnicy szczególnie wyróżniający się to : Aleksander Serafin oraz Paweł Dębiak. Następny turniej odbędzie się 3 czerwca w Mielcu.

Zwycięstwo Olszynek na turniejach w Rzeszowie i Pruchniku

Młodsze adeptki piłki ręcznej startowały 8 grudnia w XI Wojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa UKS Jedynka Pruchnik.

Zawodniczki wygrały cztery mecze , po zaciętej walce pokonały gospodynie turnieju , zajmując pierwsze miejsce. Było dużo emocji , walki oraz nagród.

Gratulacje!!!

2 grudnia na hali sportowej SP nr 18 w Rzeszowie odbył się VIII Memoriał Zbigniewa Drozda i Wojciech Szostka w piłce ręcznej dziewcząt.

Nasze zawodniczki zajęły I miejsce. Gratulacje!!

wyróżnione zawodniczki

Wydarzenia sportowe w latach 2016-2020

Turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe-2016/2017

Finał Pucharu ZPRP Młodziczek- Puławy 27-29 maj 2016r.

Zawodniczki Olszynki 8 drużyną w kraju w rozgrywkach Pucharu ZPRP Młodziczek, który odbył się w Puławach. Aby dostać się do finału ogólnopolskiego , wcześniej rozegrano ćwierćfinał pucharu w Krakowie w dniach 29.04-1.03., w którym zawodniczki zajęły II miejsce , uzyskując awans do następnych rozgrywek. Półfinał Pucharu ZPRP odbył się w Lublinie od13do15 maja, tu Olszynki awansowały do finału ogólnopolskiego

Skład: W. Bieleń , K. Płaza( bramkarki), A. Dębiak, A. Gazda, E.Mytych, M. Halat, A. Rembisz L. Halat ,M. Matuła, B. Ptaś, W. Bajek, K. Zielińska, K. Antosz, K.Sasiela

Wydarzenia sportowe w latach 2011-2015

UKS Olszynka Najlepszą Drużyną Sportową 2015 w plebiscycie Korso Kolbuszowskiego.

Dodatkowo Uczniowski Klub Sportowy Olszynka został skalsyfikowany na 8 miejscu w województwie we współzawodnictwie sportowym klubów w 2015r.( za udział w MMP, MPJun., OOM,MMM)

Podwójne złoto w finałach wojewódzkich dla dziewczyn z Dzikowca w roku szk.2014/2015

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Dzikowcu wygrały finał wojewódzki IMS w Cmolasie a dwa tygodnie później ich starsze koleżanki z gimnazjum również wygrały finał wojewódzki Gimnazjady w Jarosławiu. Na uwagę zasługuje fakt ,że kapitanami drużyn były dwie siostry , młodszej Martyna Halat a starszej Zuzanna Halat.

III Ogólnopolski Finał ” Szczypiorniak na Orlikach”- Częstochowa , czerwiec 2014r.

z udziałem UKS Olszynki Dzikowiec. Zawodniczki wzbudziły ogólne zainteresowanie. Zajęły IX miejsce ( na 16 drużyn ) bez porażki- wygrały lub zremisowały wszystkie mecze. Grały ze Szczecinem 9:8, Grodkowem 7:7,Świebodzicami 6:6, Kraśnikiem 4:4, Kielcami 6:5, Żaganiem 9:6, Lubiczem 8:4

Finał Pucharu ZPRP-Kępno 2014rXII miejsce

W dniach 30.04-3.05.2014 r. w Kępnie rozegrano finały Pucharu ZPRP dziewcząt . Na podkreślenie zasługuje fakt ,że był to jedyny klub wiejski w finale. Wyróżniające się zawodniczki to: Aleksandra Gazda, Aleksandra Dębiak, Martyna Halat, Emilia Mytych, Lidia Pacyna, Aneta Rembisz, bramkarki( Weronika Bieleń , Kinga Płaza)

6 maja na apelu szkolnym Pan Wójt Krzysztof Klecha złożył gratulacje zawodniczkom i trenerce za godne reprezentowanie szkoły i gminy na Półfinale i Finale ZPRP. Pani Dyrektor podziękowała Panu Wójtowi za sfinansowanie wyjazdu oraz Pani Genowefie Dębiak i Pani Elżbiecie Mytych , które pomagały w organizacji wyjazdu.

Półfinał Pucharu ZPRP dzieci – Kraków 2014- II miejsce

Zwycięstwo UKS Olszynki na turnieju w Kraśniku- 2013

Półfinał Pucharu ZPRP Młodziczek – Tarnów 2013- III miejsce

Zuzanna Halat -królem strzelców turnieju

Finał Ogólnopolski” Szczypiorniak na Orlikach”- V miejsce

W zawodach rozgrywanych w dniach 15-17.06.2012 w Tarnowskich Górach, Zabrzu, Katowicach startowały 32 drużyny dziewcząt.

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej na Ukrainie- Gorodenko 2012- III miejsce

Finał Wojewódzki IMS -Cmolas 2012- I miejsce

Finał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej- Wadowice Górne 2011- I miejsce

Skład: Edyta Rembisz, Agnieszka Bartuzel, Natalia Wojdyło, Magdalena Sito, Joanna Rzeszut, Aleksandra Siębor, Wioletta Wilk, Iwona Maciąg, Dorota Wilk, Joanna Wilk, Joanna Szczęch, Katarzyna Bartuzel, Klaudia Komaniecka, Ewa Skowrońska

Wydarzenia sportowe w latach 2006-2010

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek mł. – Kowalewo Pomorskie -2010
Katarzyna Wilk królem strzelców turnieju
Otwarcie kompletu sportowego Orlik- Dzikowiec 2009
Natalia Wojdyło – mistrzyni województwa w skoku w dal- Rzeszów 2009

Adrianna Bżdzikot na zgrupowaniu centralnym – COS Cetniewo 2007

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek – Nowy Sącz 2007- II miejsce- awans do Półfinału Mistrzostw Polski

Skład: Anna Cudo, Marta Siębor, Adrianna Bżdzikot, Katarzyna Wilk, Aleksandra Sito, Elżbieta Ciupinska, Justyna Stój,, Agnieszka Wojdyło, Ilona Staszewska, Agata Zuba , Anna Piłat